Zaangażuj się!
Odpowiedz na pilny apel.
Wyraź swoją solidarność z pracownikami plantacji owoców tropikalnych, odpowiadając na pilne apele naszych partnerów z Południa.
Stosowanie przemocy w stosunku do członków związków zawodowych, wysiedlenia drobnych rolników oraz łamanie praw człowieka to chleb powszedni w krajach, w których uprawiane są banany i ananasy. Otrzymujemy od naszych partnerów z Południa wiele próśb o wsparcie i pomoc. W tej sekcji naszej strony znajdziesz pilne apele o pomoc oraz informacje na temat rozwoju sytuacji w związku z danym apelem.
Zamów na nasz newsletter!
Czytaj bieżące informacje na temat naszej kampanii i dowiedz się więcej o możliwościach zaangażowania się w nasze działania.
Napewno otrzymujesz wiele newsletterów. Dlatego nie będziemy Cię zanudzać i obiecujemy wysyłać Ci tylko nowe informacje związane z kampanią Make Fruit Fair oraz pilne apele otrzymane od naszych partnerów z Południa. Informacje zawarte w naszych newsletterach nie zawsze są pozytywne, ale właśnie Ty możesz pomóc nam to zmienić…
(newsletter tylko w języku angielskim)
Zorganizuj własną akcję !
Wykorzystaj swą kreatywność i przygotuj swoją własną akcję!
Poniżej zamieszczamy listę kilku pomysłów na dobry początek:
- Zrób zdjęcie albo nagraj film promujący kampanię Make Fruit Fair i umieść ten materiał na swojej stronie internetowej oraz na swoim profilu na Facebooku.
- Zorganizuj flashmob! Umów się ze znajomymi pod supermarketem lub w innym miejscu publicznym. Następnie np. ustawcie się w taki sposób, żeby powstał napis MAKE FRUIT FAIR. Możesz też poprosić, aby każdy przyniósł banany i ananasy pochodzące ze Sprawiedliwego Handlu.
- Zabawcie się w teatr uliczny. Odegrajcie na ulicy scenkę, która sprowokuje przechodniów do zastanowienia się nad warunkami pracy na tradycyjnej plantacji bananów i ananasów. Umieśćcie w widocznym miejscu informację na temat kampanii Make Fruit Fair i postulatów tej kampanii.
- Odegrajcie z przyjaciółmi scenkę w supermarkecie. Możecie np. zainscenizować rozmowę pomiędzy konsumentami na temat niskich cen bananów i ananasów w supermarketach, oraz konsekwencji takiego stanu rzeczy. Podkreślcie, że prawdziwy koszt tych niskich cen, który przekłada się na złe warunki pracy na plantacjach oraz degradację środowiska naturalnego, ponoszą mieszkańcy krajów Południa.